آموزشی

اروزیل چیست؟

اروزیل

اروزیل چیست؟

اروزیل با فرمول شیمیایی SiO2، پودری سفید رنگ می باشد که بر پایه سیلیکا ساخته شده است و در اصطلاح علمی به آن فوم سیلیکا یا Fumed Silica می گویند. این ماده از تولید کف سیلیکا در حضور شعله ایجاد می شود. اروزیل کاربردهای منحصر به فردی در صنعت شیمی و پالایشگاهی دارد. همچنین ماده ای پر حجم و سبک است که به داخل مواد اضافه می کنند تا به آنها خاصیت ویسکوزیته ببخشند و همچنین می تواند باعث افزایش غلظت مواد شود و از این رو چسبندگی آنها را نیز بهبود بخشد. برای آشنایی با خواص و کاربردهای اروزیل در این متن با ما همراه باشید.

 

کاربرد اروزیل:

یکی از اصلی ترین کاربردهای اروزیل یا همان سیلیس بخار افزایش ویسکوزیته و پلاستیک کاذب می باشد. همانطور که در ابتدای متن نیز ذکر کردیم اغلب صنایع خریدار فوم سیلیکا صنایعی هستند که از این ماده به عنوان عامل غلیظ کننده یا ضخیم کننده استفاده می کنند. در حقیقت این ماده پلیمری با افزوده شدن به هر ترکیب ویسکوزیته آن را افزایش و ترکیب را به حالتی ژل مانند در می آورد. تغلیظ به این شیوه می تواند هم پروسه بسته بندی محصولات را تسهیل کند و هم حمل و نقل انواع محصولات تغلیظ شده توسط  SiO2 را افزایش دهد.

علاوه بر صنایعی که از اروزیل به عنوان یک عامل غلیظ کننده استفاده می کنند، صنایع دیگری چون:

  • جوهر چاپ
  • فایبر گلاس
  • چسب و موم
  • سرامیک سازی
  • لاستیک سازی
  • صنایع کاغذ سازی
  • کامپوزیت ها
  • هنرهای گرافیکی
  • صنعت تهیه و تولید خمیر دندان
  • صنعت تولید فایبر گلاس و … نیز از این ماده استفاده می کنند.

 

مشخصات ظاهری اروزیل

شکل ظاهری اروزیل یا ماده پلیمری SiO2 به صورت جامد پودری و سفید رنگ است. اغلب مراکز فروشنده معتبر SiO2 پلیمری این ماده را در بسته بندی های 25 کیلوگرمی و به صورت کیسه ای ارائه می کنند.

 

این ماده که در برخی از منابع آن را کف سیلیکا نیز نامیده اند دارای نقطه ذوب 1700 درجه سانتی گراد و دمای کف سیلیکا نیز دمایی بیش از 2000 درجه سانتی گراد می باشد.

 

خطرات و پیشگیری از خطرات اروزیل

کف سیلیکا یا اروزیل خطر مسمومیت ندارد ولی بایستی به برخی نکات ایمنی در رابطه با پیشگیری از خطرات ناشی از آن توجه نمود. کارگردانی که با این ماده پلیمری سر و کار دارند بایستی از لباس فرم مخصوص، عینک و ماسک استفاده کننده و مراقب پوست و چشم های خود در برابر تماس با این ترکیب باشند.

 

نحوه نگهداری اروزیل

نگهداری از اروزیل بایستی در انبارهای خشک و دارای تهویه مناسب صورت پذیرد. همچنین در انبارهای نگهداری فوم سیلیکا بایستی از عدم وجود هر گونه حرارت، رطوبت و جرقه های الکتریکی اطمینان حاصل نمود.

 

خرید و فروش اروزیل

در حال حاضر شرکت ماندگار بسپار فجر آسیا به عنوان تامین کننده و وارد کننده اروزیل،طیف گسترده ای از برندهای معتبر را در اختیار تولیدکنندگان قرارمی دهد. برای کسب اطلاع ازنحوه فروش اروزیل و ثبت سفارش می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

 

برای خرید پودر اروزیل 200 کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *